Měli byste vědět | Tandem Tour 2018


Měli byste vědět 2018

Vysvětlení

Na předchozí článek přišlo několik reakcí. Většina byla povzbuzujících, za což děkuji, ale také dorazil jeden negativní / i za něj jsem ale rád/. Pisatel to pochopil tak, že jsem to presentoval způsobem, že jsem pro hráče připravil skvělou tour, a Vy golfisti, že jste nevděčné plemeno, kteří si toho neváží. Vidíte, jak různě si lze vyložit článek, který byl koncipován spíše jako souhrn důvodů, které mě vedly k rozhodnutí, nepokračovat ve stejném modelu dále, ale především jako žádost o podněty, nápady, kontakt na nové partnery apod. Nicméně alespoň splnil záměr – vyvolal zpětnou vazbu. Článek to byl obsáhlý, nebudu ho zde rozebírat. Je však třeba zdůraznit, že jsem nikdy neměl ambice být nejlepší tour. Naopak, důvod byl, že některá tour mě přišla trapná, jiné zase pro většinu nedostupné. Cílem tudíž bylo vytvořit tour pro normální obyčejné hráče, kteří si na nic nehrají, nepředvádí se, rádi se potkávají, zasoutěží. Mým cílem nikdy nebylo někoho kopírovat, předhánět se v obsahu občerstvení, jelikož si na golf jdeme především zahrát a ne zaplnit žaludky. Žádná zmínka o tom, že u nás bylo startovné až na vyjímky 300,–Kč, někde je třeba 590,–Kč. Že máme každý jiné podmínky v některých resortech, ani nemluvě. Že nemám třeba pomazánky po 9.jamce?, které jsou ale hygienou zakázané, jsou prvky, do kterých jsem se pouštět rozhodně nechtěl a nebudu. Účast ve finále v KV – je to jen o počtech. Kdo skončil třeba na 7.místě žebříčku, měl cenu ještě v hodnotě třeba 3.200,–Kč za třeba účast na 5 turnajích (5×300,–startovné, tedy 1.500,–Kč) a k tomu slavnostní večer s přípitkem i večeří jako poděkování. Dávno vím, že se zavděčit všem nelze. Prostě naše Tandemtour byla taková, někomu vyhovuje, jinému nikoliv. Jen jsem chtěl, abyste znali důvody a proto jsem požádal o náměty a spolupráci. Proto se těším na setkání s těmi, kteří brali naši tour takovou, jaká je. Kolik Vás takových bude, ukáže čas. V každém případě se mějte fajn a na viděnou. Milan.

Na závěr

Příští rok již nebude Tandemtour ve stávající podobě. Trochu mě již unavilo být věčně za prosebníčka, ať již k partnerům, ale i resortům, dokonce i některým hráčům. Jinak si těžko vysvětlit, když současný unikátní a spravedlivý systém celoroční tour nevyburcuje hráče k účasti ve finále nebo dokonce se ani někteří nedostaví na vyhlášení ročníku, kde jsou pro ně přichystány ceny. Příklad : je to snadné, také dělám rád věci, které mají smysl. Třeba poslední turnaj – a dokonce finále v KV. V něm se vždy pořadí díky koeficientu 2 mění. Mnoho hráčů tak má možnost se ještě posunout a získat tak ceny ročního žebříčku. A skutečnost? Z I.kat. přišli 4 hráči, z II. kat. 6 hráčů a ze III.kat.5 hráčů. Přitom o co hrát, jich mělo ještě 40, protože třeba z 12.místa se mohli posunout třeba na šesté. Vím, že spousta z Vás, by ráda, aby TT pokračovala. Říkáte že to dělám dobře. Otázka – a kde byli letos loňští vítězové a hráči z TOP 10 nebo i zájezdu (mohl bych jmenovat, ale každý sám ví). Jak je tedy vidět, z toho plyne, že to asi tak dobře nedělám. To stejné letos – zájezd za golfem a wellnes se nekonal, neboť jste nedokázali až 4 vyjímky sdělit, zda máte zájem a že mohu potvrdit rezervaci. Vše jde pouze společně. To jsem ale odbočil. Prostě letos dokonce zůstalo 5–6 cen nevyčerpáno. Hráči, kteří na ně měli nárok, prostě na vyhlášení nedorazili. Proto tyto budou rozdány mezi partnery, kteří nás v průběhu konání Tandemtour podporovali. Promotérsky jsem to vždy dělal rád, protože Vás rád vidím. Takže proto v roce 2019 uspořádám alespoň 5 turnajů, abychom se mohli sejít, vidět, pokecat. Termíny Vám oznámím s velkým předstihem. Bude to 2× všední den a 3× víkend. Uvidíme, co v dalších letech. Bez zpětné vazby to nejde. Budu však velmi potěšen, když se někdy ozvete – jen tak, zajdeme na kafe, oběd, půjdeme si zahrát, v zimě třeba do Saunie, či přijdete s jiným návrhem. V každém případě se s Vámi rád setkám – jsme přeci Tandem, a třeba něco vymyslíme. Přeji Vám mírnou zimu, a mnoho energie i času do dalších let a samozřejmě hlavně zdraví. Milan.

Zájezd za golfem a wellnes

Letos nebude. Vždy jsme na konci sezóny vyráželi do Maďarska nebo Slovinska. Tam se hráči poznali úplně jinak, než na běžných turnajích. Také jsme si zahráli „Ryder cup“, využili nabídky wellnes, zpravidla také all exlusive a užili si pohodu beze spěchu. Pro letošní rok jsem měl připraveny 2 varianty – ve Vysokých Tatrách a pak také v Rakousku. Samozřejmě, že chtěli znát počet hráčů k rezervaci. V minulosti nás jezdili mezi 7 – 18 hráči. Letos jsem zasláním mailu chtěl od Vás předběžný zájem, abych mohl rezervaci provést. Příslib a zájem projevili 3 hráči. Nemohu nést rizika, že objednám 16 lůžek, která se neobsadí a já je pak budu muset zaplatit. Takže bohužel, rezervaci jsem v nejzažším termínu zrušil. Navíc – proč bych měl zajišťovat něco, o co ani jako hráči neprojevíte zájem, byť se na poslední chvíli vždy nějaká parta domluvila a bývalo to fajn. Ale je to ocenění mé práce a snahy, a když není, pak nedává smysl, abych se ve věci angažoval. Sice je mi to líto, ale pro mě je jedinou zpětnou vazbou Vaše účast. Tak snad prožijete poslední zářijový prodloužený víkend dle svých představ ke spokojenosti Vás samotných. Přeji hezkou druhou polovinu léta.

Flajty

Sami nejlépe víte, čím jsme za celé ty roky prošli. Vyhovovali jsme do flajtu maximálně dvojicím. Bylo to z důvodu sportovních, vyrovnanosti hráčů v nich, a také abychom předcházeli spekulacím. Sami jste většinově rozhodli, že chcete jít s přítelkyní, s kolegou z práce nebo rodinným příslušníkem. Navíc s odůvodněním, že golf je hra gentlemanů, takže si vzájemně nic neodpustíte, natož aby někdo švindloval. Po dvou posledních turnajích se ovšem opět vyrojili připomínky, na tyto spřátelené a rodinné flajty, jelikož právě zde vždy uspěli hráči z těchto flajtů – nikoliv jeden, ale vždy tři hráči ze čtyř. Někteří ostatní hráči mě sdělili, že když se věci mají takto, tak že se vidíme naposledy, již nepřijdou. To ale říkali i hráči, které jsme dříve „rozdělovali“. Takže – nebudu to řešit. Je věcí cti a svědomí každého z nás, zda výsledek odpovídá odehrané hře. Vím, že se nemohu nikdy zavděčit všem, ale vracet se ke stejným tématům, které jsme řešili před 3, 5 či 7 lety, mě ani nebaví. Nechám tedy na zvážení každého z Vás, jaké požadavky do flajtu mi budete posílat, nebo se rozhodnete poznat i další hráče v ostatních flajtech. Jistě chápete. Děkuji.

Líšnice zrušena

Bohužel, jsem nucen Vám oznámit, že turnaj na Líšnici byl zrušen z důvodu malého počtu přihlášených hráčů.Pravděpodobně hráči ani nečtou tuto rubriku, neboť v minulém článku jsem upozorňoval právě na zmíněné důvody. Prostě chybí zpětná vazba, takže mi nemůže mít nikdo za zlé, že padlo toto rozhodnutí. Je to i s ohledem na resort, kde se turnaj koná, jelikož i oni chtějí mít jistotu, že se jim podaří tee time obsadit. Prostá ohleduplnost je na místě. Stejně dopadne asi i plánovaný zájezd za golfem a wellnes na konci sezóny. Přitom já byl připraven ho uspořádat. Asi žijete moc hektický život a plánování v něm nemá místo. Pak se nelze divit, ale tak to prostě je.

Přiveď kamaráda

Žádost, prosba, podpora, vylít srdíčko, pofoukat ? Říkejte tomu jak chcete. Pravdou je, že rád dělám věci, které mají smysl. Po posledních 3 turnajích, kdy byla účast hráčů pod hranicí, o které si myslím, že nemá smysl dále turnaje pořádat, neboť vynaložené úsilí a čas není adekvátní konečnému výsledku v podobě účasti hráčů. Proto bych rád, abyste na další turnaj přivedl každý kamaráda nebo prostě dalšího hráče. Když se to nepovede, může se stát, že další ročník již zařizovat nebudu, právě z výše uvedeného důvodu. Je to totiž jediná známka mého snažení. Účast. Díky.

Plnohodnotná kategorie 24.1 - 54 HCP

Všichni golfisté – především začínající, by měli vědět, že jsme III.kategorii vyzdvihli na úroveň prvních dvou. Tedy na jednotlivých turnajích budou pro tyto hráče připraveny poháry za 1., 2. i 3. místo. Stejně tak věcné ceny budou připraveny pro všechny 3 hráče. K uvedenému kroku jsme přistoupili na základě větší účasti hráčů kategorie nad HCP 24 a také ceny v celoročním žebříčku budou letos podstatně zajímavější a hodnotnější. Tak využijte této příležitosti, jistě nebudete zklamáni. Hodně štěstí ve hře. Těšíme se na viděnou na startu.

Ceny

Oslovuji, zdůvodňuji, doprošuji, vysvětluji všem partnerům, proč by měli ve spolupráci s námi pokračovat či se připojit. Prostě se snažím pro Vás zajistit ceny k Vaší spokojenosti. Letos nás přesto opustila společnost TMtour a také SPA Piešťany. Přesto se podařilo získat nové partnery a Vy se tak můžete těšit na pobyty v hotelu De France ve Vídni, opět pro 2 osoby na 2 noci. Nově se také podařilo získat na Joker turnaje, masáže ve SPA Infinity (sex ani orál nečekejte, jedná se pouze o příjemné masáže). Dále budete hrát o hotelové pobyty v Grandhotelu Brno, Angelo Pilsen nebo Apartmentu v Ratajích. Ve hře bude opět golfový vozík, bag, golfové pojištění, nově také tablety, permanentky Saunia a další věcné ceny. Samozřejmostí jsou nové sady pohárů (10 ks v každém turnaji), vína, sady míčků, časopis Playboy, atd. Přesto pokud máte někdo možnost přivést nového partnera, neváhejte mě s ním kontaktovat. Nakonec : když již TM tour ukončil činnost, mám zajistit Maďarsko na konci sezóny? Budete mít zájem o zájezd za golfem a wellnes jako v minulosti? Dejte vědět, prosím. Děkuji, Milan.